Ersağ - SONBAHARDA YAPMANIZ GEREKEN CİLT SAÇ VE VÜCUT BAKIMLARI Whatsapp-button
AYIN PROMOSYON ÜRÜNLERİ

100 ₺ siparişinize 1 ürün, 200 ₺ siparişinize 3 ürün, 15.02.2020 saat 18:00'e kadar geçerlidir..

Sonbaharda Yapmanız Gereken Cilt Saç ve Vücut Bakımları

1 | 13

Sonbaharda Yapmanız Gereken Cilt Saç ve Vücut Bakımları

Sonbahar Cilt Bakimi

Sıcak günleri geride bırakıp, kışa doğru vakit hızlıca akıp giderken; saç, cilt ve vücut bakım tüyolarıyla sonbaharda tazelenmenin ve canlanmanın tam zamanı değilmi? Cilt bakımı ihmale gelmeyen ve süreklilik isteyen bir gerekliliktir. Her yaşa ve duruma göre farklı farklı ürünler kullanmak gerekmektedir. Ayrıca nasıl ki vücut bir günde yıpranmıyor ise, geri onarımı da aynı şekilde vakit almakta ve sabırla cilt bakımı sürdürülmesi gerekmektedir.


2 | 13

Cilt Bakımı

cilt bakimi

Güneş ışınları altında aylarca vakit geçirmek lekelenme ve kuruluk gibi cilt problemlerinin başlangıcı olabilir. Tabi sizler Bitkisel Ersağ Güneş Yağı, Güneş Kremi ve Güneş Sütü ürünlerini kullanarak yaz boyu güneşin zararlı ışınlarından korunmuştunuz. Sinek ısırıkları bile güneş gördükten sonra leke olarak kalabilir. Sonbaharda cildiniz için yapmanız gerekenler arındırmak, onarmak ve nemli tutmaktan ibarettir.3 | 13

Arındırın

Güneş kremleri ışınlardan korurken içerdikleri kimyasallar (tabi organik ürünleri tercih etmedi iseniz) ve yoğun yapıları nedeniyle cildinizin yaz boyu yorulmasına neden olabilir. Her gün krem uygulamak gözeneklerinizi de doldurur. Bu da cildinizin yaz sonu daha mat ve cansız görünmesine yol açar. Sonbahara girerken cilt bakımınızda yapmanız gereken ilk şey cildinizi arındırmak olmalı. Cildini yıpratmadan temizlemek için, yüz yıkama jellerinden yardım alabilirsin. Özellikle ferahlatan yüz yıkama jeli, cildini rahatlatıp, ölü deriyi atmana yardımcı olacaktır. Bunun için cilt yapınıza uygun arındırıcı jelleri ve canlandırıcı maskeleri hemen kullanmaya başlayın.

Ersağ Yüz Temizleme Jeli

Ersağ Yüz Temizleme Sütü

Ersağ Termal Çamur Maskesi

Ersağ İnci Maske

Ersağ Altın Maske


4 | 13

Nemlendirin

Sonbahar demek, güneşin zararlı etkileri bitti demek değil. Koruma faktörlü nemlendiriciler kullanmaya devam edin. Genç yaşta kırış sahibi olmamak için sabah ve akşam uygulayacağın nemlendiricini aksatmadan kullanmalısın. Yazın kullandığınız hafif içerikler yerine yoğun nemlendirme özelliği bulunan cilt bakım ürünlerini tercih edin. Cilt bariyerini güçlendirici ve tedavi edici nemlendiriciler ve cilt bazını kuvvetlendiren ürünler mevsim geçişleri için kurtarıcı olacaktır. Göz bölgen için farklı bir nemlendirici edinmeni tavsiye ediyoruz. Çünkü gözünün etrafındaki deri oldukça hassastır.
GÖZ ÇEVRESİ BAKIM LOSYONU 30 ML
Ersağ Argan Yağlı Nemlendirici ürünümüzü incelemek için tıklayınız.


5 | 13

Onarın

Olgun Ciltler İçin Krem

Cildinizi arındırıp hafiflettikten sonra ikinci adım, oluşan hasarı onarmak olmalı. Cilt, yüz ve dekoltenizin maruz kaldığı güneş ışınlarının etkisinin kalıcı olmaması için yapmanız gereken ilk şey renk farklılıkları ve lekeleri ortadan kaldırmak. Renk farklılıkları ve pigmentasyon sorununu çözmek için A ve C vitamini içeren ürünleri tercih edin. A vitamini tedavi edici olduğu için retinollü ürünleri gece, leke açıcı ve aydınlatıcı etkisi olan serumları da gündüz tercih edebilirsiniz.

ERSAĞ OLGUN CİLTLER İÇİN KREM

Söze nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Şaşkınım. Neden mi? İlk defa bir ürün içeriğini araştırırken bu kadar yoruldum.... Bu araştırma esnasın yabancı dilden makalelerin çevirisini yaptım, çünkü bazı içerik bilgilerine ancak yabancı kaynaklardan ulaşabildim. Ürünün içeriğinde ne var ne yok tek tek inceledim. Sonuç ise olağanüstü bir karışım! ERSAĞ OLGUN CİLTLER İÇİN KREM içeriğinde yok yok...

✅✅OLGUN CİLTLER İÇİN KREM İÇERİĞİ VE FAYDALARI:

♻ SİNİRLİ OT (Plantago Major ) ????Plantago major , dünyadaki en bol ve yaygın tıbbi bitkilerden biridir. ????Anti-mikrobiyal ajandır. ????Bitki çok değerli bir yara otudur ????Çatlaklara, kesiklere, arı sokmasına karşı kullanılabilir. ????Kalsiyum, potasyum, çinko, fosfor, selenyum, C ve K vitamini içeren sinir otunun antioksidan ve antiinflamatuar özellikleri bulunmaktadır. ????İçinde bulunan allantoin adlı kimyasal madde yüzünden yaraların hızlı iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini sağladığı düşünülmektedir. Doku bozukluğuna da iyi gelir. İçeriğinde ki allantoin sayesinde hücresel büyüme ve doku rejenerasyonunu uyarır. (Rejenerasyon :Canlılarda kaybolan veya hasar gören bir vücut parçasının yenilenmesi.)

♻MAYIS PAPATYASI (Recutita (Matricarla))

????Ciltteki lekelerden arındırır. ????Ciltte meydana gelen akne, sivilce ve lekelerin temizlenmesine ve hafiflemesine oldukça faydalı bir bitkidir. ????Cildin ihtiyacı olan besinlerin sağlanmasında etkilidir. ????Cilt tazelenir ve sağlıklı bir renk kazanır.

♻HATMİ (Althaea Officinalis)

????Muhteviyatındaki müsilaj maddenin özellikle mukoz dokularda yumuşatıcı etkisi vardır. ????Hatmi, yüksek miktarlarda ve yüksek kalitede müsilaj (bitkinin özel müsilaj hücrelerinde bulunan, suda şişerek visköz, kolloidal çözelti meydana getiren maddelerdir) içermektedir ve bu nedenle en etkili besleyici tonik özellikli ve nemlendirici bitkilerin arasında yer alır. Hatmi, iyi bir cilt toniğidir. ????Cildi yatıştırıcı, vücuttaki su elementini temizleyici ve yenileyici özelliklere sahiptir. ????Kronik yaraların ve nekroza uğramış derinin (çürüyerek doku ölümü görülen deri) iyileşmesine yardım eder. ????Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilce, akne, yaraların iyileşmesini destekler

♻AT KESTANESİ (Chestnut)

????İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır. ????At Kestanesi Kırışıklıkların Düşmanıdır. ????Bu bitkinin damar büzücü etkisi vardır. Ciltte oluşan genişlemiş gözenekleri kapatır. ????Atkestanesi kremin içeriğinde kullanıldığında doğal botox etkisi gösterir.

♻AT KUYRUĞU (Equisetum Arvense Extract)

????Bu ekstre içinde bulunan silikon içeriği cildin esnekliğini sağlamada son derece yararlı olan kollajen üretimini teşvik etmektedir. Bu sayede sadece erken yaşlanma için etkili bir tedavi değil, aynı zamanda akne ve egzama gibi cilt hastalıklarının iyileştirilmesini de sağlar. ????Vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan antiseptik, antibakteriyel ve büzücü nitelikleri vardır.

♻ÇEMEN OTU (Trigonella Foenum Graecum)

????Mineral ve vitamin olarak Kalsiyum, demir, fosfor, tiamin, riboflavin, niasin ve C vitamini ihtiva eder. ????Deriyi yumuşattığı ve duru bir ten kazandırır ????İçeriğinde yer alan göğüs büyütme etkisinin nedeni fito-proteinlerden kaynaklanmaktadır.

♻CADI FINDIĞI (Witch Hazel)

????Genellikle akne lekelerinin tedavisi içi kullanılıyor. ????Cadı fındığı yağı mükemmel bir anti-inflamatuar ajan olarak çalışır ve cilt dokularında şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. ????Cadı fındığı yağının astringent yani büzücülük özelliği vardır. Astringentler, yağlı cildin kuruması ve cilt gözeneklerinin boyutunu küçültülmesinde etkili olan maddelerdir. Gözeneklerin sıkılaşması demek, bu deliklerde daha az kir ve yağ birikimi demektir. ????Göz altındaki torbalar, göz altı cilt dokusunun iltihaplanması sonucunda meydana gelir. Bu dertten muzdaripseniz, cadı fındığı yağı içeren kremler imdadınıza yetişebilir. ????Cildinize nemi kitler. ????Antibakteriyel, anti-mantar ve anti-oksidan aktivite gösteren biyolojik moleküllerin bir karışımını içerir. Buna ek olarak, ciltteki kızarıklıkları azaltmak ve şişkinliklerde yararlı olabilir. Cadı Fındığı özü, kılcal kan damarlarında daralmaya neden olur.

♻MARUL SUYU (Lactuca Scariola (lettuce))

????Yüze tazelik ve güzellik verir. ????Kusursuz ve lekesiz bir cilde sahip olmak için, yeşil renkli sebzeler ve özellikle marul, vital besin kaynağı olarak zengindir. Marulun yapısında bulunan lif ve vitaminler, cilt sağlığına katkıda bulunur ve cilt problemleri ile mücadele eder. Cildi besler, temizler ve cilde ışıltı katar.

♻SARI KANTARON (Hypericum Perforatum(Matricaria))

????Yaraları iyileştiren, bakterileri öldüren ve hücre yenileme özelliği olan kantaron yağının cilt bakımı söz konusu olduğunda da kendisine bir yer buluyor... ????Kantaron yağı kırışıklık gidermenin yanı sıra cilt sağlığı üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. ????Cilt için kantaron yağı kullanımını en çok cilt lekelerini, ciltteki kızarıklıkları ve siyah noktaları gidermek için tercih ediliyor. ????Güneşe çıkılmayacağı zamanlarda, örneğin akşam saatlerinde veya gece yatmadan önce kullanılmalıdır. Ciltteki leke ve izlerinden büyük oranda kurtulduğuna işaret eden pek çok kişi var.

♻MANOLYA AĞACI KABUĞU (Magnolol)

????Büzücü ????Uyarıcı ????Tonik

♻KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI (Apricot Kernel Oil)

????Apricot oil, hafif ve nazikçe nemlendirir ve nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. ????Cildi yumuşatır.

♻ARGAN YAĞI (Argania Spinosa Oil)

????Kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar. ????Sivilce tedavisinde oldukça etkilidir. ????Cildinizin yumuşamasına yardımcı olur. ????Güneş (UHV zararlı ışınları), sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır. ????Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir. ????Göz altı kırışıklıklarında etkilidir. ????Hamilelik çatlaklarının önenmesinde faydalıdır. ????Hem kuru hem de yağlı ciltler için kullanıma uygundur. ????Argan Yağı, içerisinde barındırdığı Omega 9, Omega 6, Steroller, felurik asit, E vitamini ve güçlü antioksidanlar sayesinde gençlik iksiri olarak da görülebilir ????Son yıllarda (anti-aging) yaşlanmaya karşı kullanılan Argan Yağ, nemlendirici özelliği ile daha kullanır kullanmaz etkisini gösterebilen Argan yağı, kuru ciltlerin nemlenmesine, yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlamaya yardımcı oluyor. ????Argan Yağı , çok kısa bir sürede cildi nemlendirebilen, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan bir özelliğe sahip. ????YaşlanmayıGeciktirici(Anti-Aging)EtkiliArgan -Cildi yumuşattığı gibi, nemlendirir, cildin kurumasını önleme yardım eder . - Kuru ve nemli cilt arasındaki dengeyi kurmaya yardımcıdır . -Cilt hücrelerini yenilediğinden dolayı, cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur. -Cildi çevresel faktörlere karşı korur. Örneğin, güneş, kuru soğuk, kötü hava gibi çevresel faktörler cildin yaşlanmasına neden olmaktadır. Bunları engellemeye yardımcıdır.

♻PROPOLİS

????Cilt sağlığı ve koruması için kullanılır. ????Kırışıklığı önlemede olumlu etkiye sahiptir.

♻BÜYÜK EBEGÜMECİ (Malva sylvestris)

????Koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici özelliklere sahibidir. ????Tanen, glikoz, C vitamini, kalsiyum, fosfor, protein taşımaktadır. ????Cildi kırışıklıklara karşı da korur.

♻HYLURONİC ACİD

????En önemli özelliği cilt yaşlanmasını azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. ????Cildinizin genç ve kırışıksız kalmasına yardımcı olur. ????Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği en önemli özelliğidir. Bu nedenle hyalüronik asit nemlendirici kremlerde kullanılmaktadır. ????Cilt pürüzsüz ve esnek tutmaya yardımcı olur. ????Hyalüronik asit akne izlerini önlemek için de yararlıdır. ????Dokuların tamir edilmesi ve elastikiyetinin korunması hyalüronik asidin faydalarından biridir. Bu özelliği sayesinde cildin yaşlanmasını önlemektedir. ????Kollajen liflerinin oluşumu ve bakımına yardımcı olur. Kollajenin azalması cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olur. ????Aynı zamanda cilt iltihabı ve tahrişi ile savaşmaya yardımcı olur. ????Yaşlandıkça hücre mitoz hızı azalır, böylece hücresel yenilenme ve onarım süreci yavaşlar. Hiyalüronik asit varlığı durumunu tersine çevirmede yardımcı olur.

♻CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE

????Hindistan cevizi yağı ve gliserinden elde edilir. Cilt yüzeyinde bariyer oluşturarak nem kaybını önler. Vitamin, pigment ve diğer aktif bileşenlerin emilimini arttırır.

♻GLYCERYL STEARATE

????Besleyici ve antioksidandır. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde edilmesini sağlar. Cilt yüzeyinde bariyer oluşturarak nem kaybını önler. Palmiye ve soya gibi bitkisel kaynaklardan elde edilir.

♻PANTHENOL (B5 Vitamini)

????Cildi besler ve yumuşatır. Yeni hücre oluşumunu destekler ve epidermisin daha dolgun ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlar. İltihaplanma karşıtıdır.

♻GLYCERYL STEARATE

????Besleyici ve antioksidandır. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde edilmesini sağlar. Cilt yüzeyinde bariyer oluşturarak nem kaybını önler. Palmiye ve soya gibi bitkisel kaynaklardan elde edilir.

♻TOCOPHERYL ACETATE

????E vitamini türevidir. İltihaplanma karşıtı, nemlendirici ve güneş koruyucudur. Bitkisel yağlardan elde edilir, bazı besinlerde de bulunur.

♻BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE

????UV güneş koruyucudur. Bu olağanüstü içerik ERSAĞ OLGUN CİLTLER KREMİNDE bir araya gelmiş. Buraya kadar yer verdiğimiz içeriklerin dışında cilde, insan sağlığına, doğaya zararı olmayan kimi bileşenler mevcut. Bunlardan bazıların şunlar; ????HEXYL CINNAMAL ;koku verici olarak kullanılır. Papatyadan elde edilir. ????CITRONELLOL; gülü andıran hoş kokusu için kullanılır. ????LINALOOL; Lavanta ve bergamot benzeri aromasıyla koku verici olarak kullanılır. Bitkisel kaynaklardan elde edilir. ????ALLANTOIN; Karakafes isimli bitkiden elde edilen doğal bir üründür. Nemlendirme ve hücre yenileme özellikleri olan kırışıklık karşıtı bir bileşendir. ????DIMETHICONE; Cilt yüzeyinde bariyer oluşturarak nem kaybını önler. İltihap ve kızarıklık karşıtı olarak da görev yapar. ????CETEARYL ISONONANOATE; Bağlayıcı, temizleyici ve nemlendirici olarak kullanılır. Yaş almanın önüne geçme şansımız yok. Hızla geçen zaman içinde yaş alıyoruz. Anca ihtiyarlamamak elimizde. Hasar görme ihtimali olan organlarımızı koruyabilirsek, onarabilirsek, tüm hayatımızı hem sağlıklı, hem de genç tamamlayabiliriz. Mercek altına yatırdığım bu ürün ise bu yolculuk da tam bir koruyucu, onarıcı. Sağlıklı ve dinç bir yaşam aynı zamanda başarılı bir yaşamdır. Benden söylemesi..

Araştıran, hazırlayan

Araştıran, hazırlayan Özlem Ayral


6 | 13

Saç Bakımı

Açıklama: Saç Bakımı

Cildiniz gibi saçlarınızın da yazı yıpranmış olarak bitirmesi normal. Deri nasıl sıcaklarda kuruyorsa saç dipleri ve telleri de güneş nedeniyle zarar görebilir. 


7 | 13

Renginizi Gözden Geçirin

Doğal saç renkleri için güneşte açılmış tonlar, sonbaharda iyi bir görünüm oluşturacaktır. Ancak işlem görmüş saçlar güneş ışınlarından etkilendiğinden, yaz sonu istenmeyen renk farklılıkları ortaya çıkar. Saçlarınızı doğal bir renge boyatıp birkaç hafta dinlendirin. Daha sonra tekrar balyaj ya da gölge işlemlerini uygulatabilirsiniz.


8 | 13

Neme Doyurun

Ersağ Saç Bakım Yağı

Saç yıpranmasının en büyük nedeni güneş nedeniyle oluşan kuruluk ve nemsizliktir. Saçların sağlıklı olması ve canlı kalabilmesi için yeterince nemli olması gerekir. Sonbahara girerken şampuanınızı nemlendirme özelliği olanla değiştirin. Yıkama sonrası saçta kalan argan yağı uygulayın. Kuruluk şikayetiniz devam ediyorsa, haftada bir ya da iki kez yoğun nem veren bakım maskeleri kullanmayı deneyin. Saçlarınızı saç tipinize uygun şampuanları tercih ederek yıkamalısınız. Ersağ şampuanları: Yağlı, Kuru, Boyalı saçlara göre farklı saç tiplerine uygun olarak üretilmektedir. Yazın yıpranan saçlarınızı Arganyağlı Şampuan ile uçtan köke doğru yıkayarak canlanmasını sağlayabilirsiniz. Duş sırasında şampuan sonrası ıslak saç tellerine saç bakım kremini baştan uca homojen olarak uygulayınız. Bir iki dakika bekleyip iyice durulayınız. İsteğe ve saçınızın kuruluğuna göre saç bakım yağı ile saçlarınızı besleyebilir, daha kolay taranmasını ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.


9 | 13

Fazlalıklardan Kurtulun

sac kesimi

Saçlarınızı yeni mevsime hazırlamak için ilk iş yıpranmış uçlarından başlamak olsun. İncelen teller, saçların sağlıksız uzamalarına yol açar. Kuaförünüzden randevu alıp kırıklarınızı temizleterek yaz hasarının ilk onarımını yapın! Saç kesimi, BEDİŞ KUAFÖR; 0242 855 33 37.


10 | 13

Vücut Bakımı

Açıklama: Açıklama: Vücut Bakımı

Yaz aylarında aslında en şanslı bölgemiz vücudumuz. Gün boyu güneş kremleri uygulandığı için neme doyuyor. Ancak bronzluk nedeniyle cilt üzerinde ölü deriler birikiyor, el ve ayaklar yıpranıyor. Vücudunuzu da yeni mevsime hazırlamayı unutmayın.


11 | 13

Özgür El ve Ayaklar

Yaz boyu el ve ayaklarınızın bakımlı görünmesi için renkli ve yoğun ojeleri cömertçe kullandınız. Artık tırnaklarınıza özgürlük kazandırmanın zamanı geldi. Sonbaharda tırnaklarınızın rahatlaması ve hava alması için en az iki hafta manikür ve pedikür sonrası oje uygulatmayın. Yaz sonunda tırnaklarınızda oluşan sararmaları parlatıcı sünger törpülerle de giderebilirsiniz. Ayaklarınızı rahatlatmak, olası nasırları yumşatıp, pürüzsüz bir ayağa sahip olmak için Ayak Bakım Kremi kullanabilir ve yaz sıcağından oluşan mantar tarzı rahatsızlıklarınız varsa Ayak Bakım Spreyimizi kullanabilirsiniz.


12 | 13

Kese Yapın

Sonbaharda cildinizi ölü derilerden arındırmayı ihmal etmeyin. Kese yaptırabilir ya da duşta vücut peelingi uygulayabilirsiniz. Etkili bir sonuç için hamamda profesyonel bir kese sonrası evde haftada bir peeling yapın.


13 | 13

Hafifleyin

Spirulina

Geldik bakımların en önemlisine… Tatil nedeniyle kalorilere verdiğiniz serbest geçişi sınırlamak için sonbahar en iyi zaman. Vücudunuzun ihtiyacına gore bir, belki iki hafta hayvansal gıdaları sınırlayın, taze sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeyi deneyerek hafifleyin. Zinde kalmak, form tutarken enerji ihtiyacını karşılamak, bağırsak florasını düzenlemek için Ersağ firması tarafından üretilen Goji Bery içerikli 5'li Form Çayı, Moringa Çayı, L-Karnitin, Probiyotik ürünlerini kullanabilirsin.

Daha fazla bilgi için:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel:08504661980

tel:08504662980

WhatsApp: https://wa.me/+908504661980 

Adriana Lima Barbara Palvin Bianca Balti Blake Lively Cara Delevingne Doutzen Kroes Eva Longoria Fahriye Evcen Gigi Hadid Hande Erçel Irina Shayk Jennifer Lopez Julianne Moore Karlie Kloss Kristina Bazan Lara Stone Lily Aldridge Lily Collins Luma Grothe Lupita Nyong'o Makyaj stilleri Naomi Watts Natasha Poly Penelope Cruz Taylor Hill Video

 

0
1
0
s2sdefault
0
1
0
s2sdefault

sol banner

sol banner2

Ersağ Üye Ol!

Ersağ Evimde Logo Tel Ersağ WhatsApp İletişim 08504661980
Tel 08504662980
e-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyright © 2017 Ersağ Evimde. Tüm hakları saklıdır.
Bu sayfa bir Çevre Gönüllüsü Sayfasıdır.
Ersağ Şirketinin Resmi Sitesi değildir.

Mail Listemize Üye Olun...

Go to top