Ersağ - MORİNGA Whatsapp-button
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

moringa kapsul

MORİNGA BİTKİSİ İÇERİĞİNDEKİ VİTAMİNLER

Moringa oleifera, çeşitli vitaminlerle zengindir. En iyisi, bu besinler vücudunuzun kullanması için hazırdır. Günümüz süpermarketinde bulunan multivitaminlerin büyük çoğunluğu, içerdikleri maddeler küçük bir hap içine sentezlendi ve paketlendiği laboratuvarlarda oluşturuldu. Ne yazık ki, bu katkı maddelerinin çoğu vücut tarafından kolayca absorbe edilememektedir, çünkü bunlar bütün gıdalardan kaynaklanmamaktadır.

Moringa, vücudunuzun sağlıklı kalması için dayandığı vitaminler, mineraller, protein, antioksidanlar ve diğer önemli bileşikler için doğal, tamamen yiyecek kaynağıdır. Tek bir porsiyon moringa tozu tam bir vitamin yelpazesi içerir.

Moringa aşağıdaki vitaminlerin yüksek seviyelerini içerir:

Vitamin A (beta karoten) - bağışıklık fonksiyonu, görme, üreme ve hücresel iletişim ile ilgilidir. A vitamini, retinal reseptörlerde ışığı absorbe eden bir proteinin vazgeçilmez bir parçası olduğu için vizyon için kritik öneme sahiptir.

B1 vitamini (tiamin) - kan şekeri enerjisine dönüştürerek vücuda yakıt kazandırır. Mukoza zarlarını sağlıklı tutar ve sinir sistemi ve kardiyovasküler ve kas fonksiyonları için gereklidir.

Vitamin B2 (riboflavin) - çok çeşitli hücre prosesleri için gereklidir. Diğer B vitaminleri gibi, enerji metabolizmasında ve yağların, keton cisimciklerinin, karbonhidratların ve proteinlerin metabolizması için önemli bir rol oynar.

Vitamin B3 (niasin) - sağlıklı ciltler, saç, gözler ve karaciğer için gereklidir. Ayrıca sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Niasin vücudun adrenal bezlerde ve vücudun diğer bölümlerinde seks ve stresle ilişkili hormonlar üretmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını arttırmada ve kolesterol seviyelerini düşürmede etkilidir.

Vitamin B6 (piridoksin) - nörotransmitterlerin serotonin ve norepinefrin sentezi için ve miyelin oluşumu için gereklidir. 100'den fazla enzim reaksiyonu ile ilgilidir ve bilişsel gelişimde rol oynar.

Vitamin B7 (biyotin) - hayati metabolik fonksiyonlara sahiptir. Bir faktör olarak biyotin olmadan, birçok enzim düzgün çalışmaz ve cilt, bağırsak sistemi ve sinir sistemi gibi çeşitli hastalıklar da dahil olmak üzere ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Biyotin, sağlıklı saç ve tırnakların korunmasında, insülin direncinin azaltılmasında ve glükoz toleransının iyileştirilmesinde faydalıdır. Enerji metabolizmasında rol oynar ve alopesi, kanser, Crohn hastalığı, saç dökülmesi, Parkinson hastalığı, periferal nöropati ve vajinal kandidiyazı tedavi etmek için kullanılır.
 
C vitamini (askorbik asit) - Uzmanlara göre en güvenli ve en etkili besin öğelerinden biridir. C vitamininin faydaları bağışıklık sistemi eksikliklerine, kardiyovasküler hastalığa, doğum öncesi sağlık problemlerine, göz hastalıklarına ve kırışıklıklara karşı koruma sağlar.

D vitamini (kolkalsiferol) bağırsaklardaki kalsiyum emilimini arttırmak ve kemiklerin normal mineralizasyonunu sağlamak için yeterli serum kalsiyum ve fosfat konsantrasyonlarını sağlamak için gereklidir. Ayrıca kemik büyümesi için de gereklidir. D yeterli miktarda D vitamini olmadan, kemik ince, kırılgan veya kusurlu hale gelebilir. D vitamini, kalsiyum ile birlikte yaşlıları osteoporozdan korumaya da yardımcı olur. D vitamini, nöromüsküler ve bağışıklık fonksiyonlarının modülasyonu ve iltihaplanmayı azaltma da dahil olmak üzere insan sağlığında başka roller oynuyor.

E Vitamini - sekiz antioksidandan oluşan bir aileyi tanımlar. Vitamin E, vücut hücrelerindeki A vitamini ve esansiyel yağ asitlerini oksidasyona karşı koruyan ve vücut dokularının parçalanmasını önleyen yağda çözünür bir vitamindir. Bilim adamları, vitamin E'nin serbest radikallerle ilişkili kronik hastalıkları önleyebileceğini mi yoksa geciktireceğini araştırıyor.

K vitamini - kanın doğru pıhtılaşması için ve karaciğerin kan pıhtılaşma faktörlerini yaratması için gereklidir. K vitamini eksikliği veya karaciğer fonksiyon bozuklukları (örneğin şiddetli karaciğer yetmezliği), pıhtılaşma faktörlerinin eksikliklerine ve aşırı kanamaya neden olabilir.

Tam sonuçlarını görmek için minimum 3 ay kullanmanız gerekir.

Neden Moringa?
Çünkü 1gram Moringada:

Muzdan 3 kat daha fazla Potasyum
Portakaldan 7 kat fazla C vitamini
Lahanadan 8 kat fazla magnezyum
Ispanaktan 3 kat daha fazla demir
Yoğurttan 2 kat fazla protein
Sütten 4 kat daha fazla kalsiyum

Moringa İçeren Ersağ Ürünleri:

Kaynak:
https://www.feramoringa.com/vitamins-1

0
1
0
s2sdefault
0
1
0
s2sdefault

sol banner2

Ersağ Üye Ol!

Ersağ Evimde Logo Tel Ersağ WhatsApp İletişim 08504661980
Tel 08504662980
e-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyright © 2017 Ersağ Evimde. Tüm hakları saklıdır.
Bu sayfa bir Çevre Gönüllüsü Sayfasıdır.
Ersağ Şirketinin Resmi Sitesi değildir.

Mail Listemize Üye Olun...

Go to top